Бджолина казка для дорослих.

Наша команда пасічників творчо розказує про бджілок, як ніхто ще цього не робив  Отже слухайте(тобто читайте):
🐝💘💗💖🐝
А хто це? хто це у нас тут красується?!
👁🐝👁
🐝👀 Хм, великі та веселі карі очі, випнута грудка, темне блискуче та пружне черевце…
🐝👀 Наче бджола, але більший; та й тільце без смуг і заокруглюється якось доброзичливо…
🐝👀 Ніби і родич бджоли, але видно, що добряк. Правда, й не видно, щоб до роботи брався.🤣 Все замріяний ходить-бродить, не квапиться зовсім. Ну хіба до чаруночки підійде, сьорбне медку – і далі поважно походжає. Ага, здогадались?
Так, це і справді він
♂ТРУТЕНЬ♂.
Та така поведінка його не свідчить про ледачість, просто він зосереджено чатує, вичікує, щоб виконати своє призначення, і постійно підтримує себе у гарній формі💪🏻 саме для героїчно-романтичного моменту.💕
Трутні не мають жала( не можуть себе захистити або скривдити кого-небудь) : для нього не знайшлося місця, адже їхнє призначення – розмноження, а бджоли і самі прекрасно здатні себе захистити: вони – дівчата дуже самостійні.
Також у бджолиних самців повністю відсутнє причандалля, що відповідає за збір квіткового пилку чи виділення воску, бо нема часу на господарські клопоти.😏 Зате самці наділені відмінними органами чуттів і все для того, щоб не проґавити єдину та неповторну майбутню царицю вулика – ♀матку♀ ( з усіх мешканок вулика вона єдина у «червоних чоботях» (така царська ознака кольору лапок👠👠) і з розвиненими репродуктивними органами).
Отже, у погожу днину трутні безтурботно літають та й приглядаються, принюхуються… А як тільки зауважать чи відчують секретний парфум молоденької матки, наввипередки мчать за нею, організовують їй супровід та охорону, бо раптом яка птаха чи шершень безцінну красуню викраде, борони Боже…
Відлетівши далеченько від власних угідь до романтичних полів, там вони зустрічають інших «чужих» маток і, щоб уникнути міжродових змішань, зачинають змагання на швидкість для демонстрації власного генофонду перед сусідками з інших пасік.
З великої кількості охочих самців лише найспритніші трутні – а це 6-10 претендентів – досягають «визнання»💘 і одразу ж після спарювання гинуть, бо акт бджолиної любові триває дуже вже коротко , просто на раз і … і все тут.
Матки буквально виривають «🤍» трутнів і залишають їх в собі на згадку 💝 та, розвіюючи білим шлейфом фрагменти тих «🤍», повертаються до свого вулика, уже будучи при надії.
💔Ті ж трутні, які виявились не надто вправними у польотах і т.д. 💘 також під вечір у своїх печалях повертаються по домівках , але їм настільки вже сумно, що часом не вдається втрафити до свого вулика, тож вони гостюють у сусідніх. Медоносні бджілки, співчуваючи самцям, гостинно приймають їх: турботливо годують та втішають.
💔Але ця толерантність і триватиме не довго і настає час, коли потреба в утримуванні самців зникає і бджоли з економічних міркувань не піддаються на чари карих оченят🥺 – і жоден їх власник більш у вулик не потрапить.
Так вони , як жебраки в неділю коло церкви, і стовбичать поруч з льотком, бо геть не самостійні ці парубки (до прикладу, хоботок (ротик) у них надто коротенький, щоб дістатись до нектару у 🌸, до того ж звикли трутні до відмінного сервісу).
Тут їхня казка і добіга кінця.
Побутує думка, що трутень є нахлібником в дружній бджолиній сім’ї, а ми вам скажемо: навряд.
От послухайте. Бджоли – комахи настільки раціональні та ідеально відшліфовані матінкою природою, що часом аж жорстокі. І попри те, що трутні помічні у підтримуванні необхідної стабільно-високої температури у вулику та незамінні при розмноженні, їхнє харчування для бджолосім’ї надто значне, тож за безтурботність свого життя платять вони його тривалістю.
💔Ось так-от «live fast, die young!» у світі медовому заведено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *